Hовини

11 травня 2025, о 12.00 відбудеться чергова сесія проєкту “Філософська кав’ярня” на майданчиках ЧДТ ім. Т.Г. Шевченка та арт-простору Morris Space.

Ми переглянемо виставу-мюзикл "Королева загублених гудзиків" за п’єсою Лани РА, після невеличкої мандрівки закуліссям храму Мельпомени зустрінемося на обговоренні в просторі Morris space з виконавцем головної ролі Олександром Новаченком та зможемо окреслити філософські контексти казкового наративу та театралізованої візуальності. Власне чому втілення і символ театру в традиції Заходу це муза трагедії і як корелює модус гри, театральності з комічним та трагічним в людському житті.

Детальніше:Запрошуємо на чергову сесію проєкту “Філософська кав’ярня”

Представництво Європейського Союзу в Україні запрошує молодь взяти участь у другому конкурсі есе до Дня Європи на тему: «Моє бачення європейської України».

Що для вас означає ЄС? Яким може бути майбутнє України як повноправного члена ЄС? І яку роль ви відіграєте у формуванні цього майбутнього? Цей конкурс – можливість поміркувати про європейське майбутнє України та поділитися своїми ідеями під час святкування Дня Європи 2025 року.

Хто може взяти участь?

Українські студенти й учні віком від 16 до 22 років, які зараз навчаються в середній школі, коледжі чи університеті.

Детальніше:Представництво ЄС в Україні запрошує молодь взяти участь у другому конкурсі есе до Дня Європи

Реєстрація на ЄВІ та/або ЄФВВ розпочинається для вступників у магістратуру 02 травня і триватиме до 23 травня 2025 року.  

2 травня 2025 року розпочинається основний етап реєстрації на Єдиний вступний іспит (ЄВІ) та Єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ) до магістратури.

ЄВІ є обов’язковим вступним випробуванням на підставі якого здійснюється вступ до магістратури (всі спеціальності).

В 2025 році можна використовувати ЄВІ 2023, 2024 та 2025 року, ЄФВВ тільки 2025 року.

Основний етап реєстрації триватиме до 23 травня 2025 року (включно).

Детальніше: Розпочинається реєстрація на ЄВІ та/або ЄФВВ для вступників у магістратуру

У відомому серед мистецьких та бізнесових, інтелектуальних кіл міста арт-кафе MORRIS-SPACE  26  квітня 2025 відбулася лекція Павла Кретова «Філософія щастя: філософія versus нейробіологія, або стоїцизм черепахи Квазі».

Було проблематизовано наступні питання: 1. Підходи до концептуалізації філософеми щастя: концепт, стан, емоція, процес, переживання (досвід) 2. Філософема щастя в західній та східній філософській та культурній традиціях 3. Нейрофілософія щастя. Щастя та свобода. 4. Щастя та свідомість. Раціональне та ірраціональне. 5. Щастя та спілкування. Діалог та  Інший. 5. Мистецькі експлікації щастя: парадокси феноменології. Деталь і присутність. Рефлексія і споглядання. 6. Щастя як тренд: індекси, кваліметрія, масовий псевдостоїцизм.

Детальніше:Про філософему щастя говорили з Павлом Кретовим

Чорнобиль – біль України. Велика рана, яка ятрить українську землю, нагадує про крихкість життя, про ціну безпеки, про велич людського духу. 

26 квітня 39 років тому вогонь Чорнобиля опалив українську землю. Щороку ми схиляємо голову перед пам’яттю загиблих героїв-ліквідаторів та висловлюємо їм безмежну вдячність. Вони врятували не лише Україну, а весь світ від більш масштабних наслідків аварії. 

У візуалізаціях трагедії Чорнобиля найбільш поширений символ небезпеки (або попереджувальний символ) – знак радіації. Він діє на міжнародному рівні та має однакове значення для носіїв різних мов та культур.

Детальніше:Чорнобиль: пам’ять крізь роки /артфілософія/

16 квітня 2025 р. студенти 1-В курсу ННІ міжнародних відносин, історії та філософії, спеціальності «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» взяли участь у TED-конференції «Взаєморозуміння та Гідність», яка відбулася на базі Першої міської гімназії Черкаської міської ради. Конференцію, проблематика якої торкнулася важливих тем сучасного суспільства – боротьби зі стереотипами, упередженнями та дискримінацією, організували вчителі та учні старших класів гімназії (керівниця проєкту – вчителька історії Галина Корнієнко).

Учні підготували змістовні промови, інтерактивні запитання для аудиторії та продемонстрували справжню зацікавленість у змінах. Учасники конференції мали можливість долучитися до обговорення та поділитися своїми думками, а студенти активно долучилися до обговорення проблем існування стереотипів та упереджень у суспільстві.

Детальніше:Студенти-міжнародники взяли участь у TED-конференції

У квітні проходять традиційні онлайн-зустрічі для абітурієнтів із приймальною комісією Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

Вони відбуватимуться щосереди о 17:00 за посиланням. Також паралельно зустріч транслюватиметься на сторінці університету в мережі Instagram — @chnu_life

Чергова зустріч відбудеться 23 квітня.

Детальніше: Запрошуємо на зустріч з приймальною комісією

Напередодні Великодніх свят студенти та викладачі ННІ міжнародних відносин, історії та філософії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького  зустрілися з воїнами в одному з реабілітаційних центрів міста. 

Долучилися до акції «Подаруй воїну книгу», яку ініційовано Черкаським регіональним відділенням Соціологічної асоціації України, та, спільно з громадською організацією «Сила. Захист. Честь», щиросердно привітали з прийдешнім святом воїнів, які перебувають на лікуванні та реабілітації. 

Детальніше:Напередодні Великодніх свят студенти та викладачі інституту зустрілися з воїнами

IMG_20250417_180912_472

Напередодні Великодніх свят студентська рада ННІ міжнародних відносин, історії та філософії об'єднала зусилля студентів та викладачів інституту та організувала благодійний Великодній ярмарок. 

Виручені кошти було передано до загальноуніверситетської скриньки на потреби ЗСУ. 

Протягом місяця планували, розвивали різні ідеї, закуповували сувеніри, продукти,  підбирали персонажів для продажу. Так народилися образи завзятого козака (голова студради Андрій Захарченко), мудрого Мамая (Владислав Попов), кмітливого гуцула (Ростислав Малий). Ну і, звісно, найкращі продавчині - наші Мамаївни - Марія Найдан, Сабріна Власенко, Аліна Демиденко, Аня Осадча, Валерія Рябчун, Валерія Липівська. На локації функціонував міні бар з безалкогольними коктейлями (Єгор Дерев'янко), які готувала майстерна бариста (Дар'я Маслова). Хорунжий Олексій Лізунков забезпечував загальну атмосферу порядку і злагодженість дій. 

Детальніше:Викладачі та студенти ННІ МВІФ взяли участь у благодійному Великодньому ярмарку

Конкурс великодніх інсталяцій стартував у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького.

Напередодні Великодня за ініціативи студради ЧНУ у кожному інституті та на факультеті облаштовано великодні композиції. Вони створюють святковий настрій у навчальних корпусах та гуртожитках університету.

— Готуємося до Великоднього ярмарку, відроджуємо та бережемо свої національні традиції, віру у весняне пробудження землі, про невмирущість вічно живого духу нашого народу, і водночас плекаємо ментальне здоровʼя. Адже університет — дійсно другий дім для студентів. Цьогоріч ми оберемо й відзначимо найкращу з-поміж великодніх інсталяцій, — говорить проректорка з освітньо-виховної та іміджевої діяльності Галина Гаврилюк.

Детальніше:Проголосуй за найкращу великодню інсталяцію