У рамках тижня Республіки Польща в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького 19 березня 2024 року викладачі та студенти ННІ міжнародних відносин долучилися до заходу з нагоди річниці Польського (Січневого) повстання 1863–1864 рр. - одного з вагомих національно-визвольних виступів ХІХ ст., який був проведений спільно з Державним архівом Черкаської області, Черкаською обласною універсальною бібліотекою імені Тараса Шевченка та Обласною організацією «Польський культурний центр імені Кароля Шимановського».

На заході був також присутній почесний гість Генеральний консул Республіки Польща в м. Києві Яцек Гоцловскі.

Учасники мали можливість ознайомитися з архівними документами ХІХ ст.; почути трактування польських дослідників зазначених подій; поставити питання Генеральному консулу стосовно сучасних україно-польських безпекових, економічних, культурних відносин.